Luminar 2018 Windows

Luminar 2018 Fotoedytor RAW
Luminar 2018 Fotoedytor RAW

Luminar firmy Skylum (wcześniej Macphun) jest bardzo zaawanasowanym edytorem zdjęć działającym na systemach PC (Windows) oraz Mac. Program posiada ponad 300 narzędzi i funkcji, moduł wywoływania plików RAW, obsługuje warstwy, pozwala na modyfikacje pędzili do selektywnego zaznaczania, maskowania i dziesiątki filtrów fotograficznych z możliwością zapisywania ustawień przez użytkownika, zestawy gotowych schematów obróbki zdjęć (PRESET) i wiele innych.

W wersji Luminar 2018 edytor zyskał bardzo intuicyjny interface, który może być dostosowywany przez fotografa w zależności od jego preferencji, poziomu zaawansowania czy potrzeb podyktowanych danym typem zdjęcia. Dzięki temu, ten rozbudowany i zaawansowany program może być stosowany zarówno przez zawansowanych fotografów jaki i przez początkujących fotoamatorów.

Jak pisze o nim producent: Luminar 2018 jest edytorem zdjęć, który dostosowuje się do twojego stylu i poziomu wtajemniczenia w fotografię i edycję zdjęć. Obsługuje zdjęcia z wielu rodzajów cyfrowych aparatów fotograficznych. Został stworzony, aby przetwarzać fotografie kompleksowo, jednocześnie dając frajdę przy obróbce (easy & enjoyable).

Edytor zdjęć Luminar 2018 na Windows

to narzędzie kompleksowe ponieważ pozwoli ono na korektę technicznych niedoskonałości zdjęcia, a także na nadanie fotografii artystycznego szlifu.

Początkujący fotografowie oraz miłośnicy mobilnej fotografii na pewno docenią łatwość przetwarzania zdjęć dzięki zastawom gotowych ustawień dostępnych na jedno kliknięcie oraz wygodnym narzędziom takim jak: kadrowanie (cropping), redukcja szumów (noise reduction) czy usuwanie skaz i niechcianych obiektów (image healing).

Średniozaawansowani na pewno nie poprzestaną na gotowych ustawieniach – preset’ach i zaczną szukać własnego stylu i własnych rozwiązań, wśród wielu możliwości LUMINAR’a.

Dla prawdziwych pasjonatów i profesjonalnych fotografów pełen zestaw narzędzi edycyjnych takich jak pędzle, opcje przenikania warstw, tekstury, historia edycji i wiele innych otworzy możliwości nowego podejścia do obróbki zdjęć i uzyskiwania niedostępnych do tej pory rezultatów.

Skylum jest jednym z wiodących developerów oprogramowania dla fotografów na świecie. Jego oprogramowania używa prawie 35 milionów użytkowników. Dzięki doświadczeniu zebranemu w ciągu 10 lat, Skylum stworzył oprogramowanie, którego fotografowie szukali, żeby wycisnąć ze swoich zdjęć wszystko, co najlepsze.

Edytor zdjęć LUMINAR – podstawowe cechy

  • Interface Luminara jest skalowalny i konfigurowalny wg preferencji użytkownika (filtry, presety, historia, histogram, itp.),
  • Zaraz po instalacji oferuje ponad 60 PRESETów – gotowych ustawień, dostępnych na jedno kliknięcie,
  • Luminar posiada 50 filtrów pozwalających na przetwarzanie i korygowanie zdjęć,
  • Warstwy, pędzle i maskowanie pozwalają na zaawansowaną edycję,
  • Konfigurowalne pędzle i system selektywnego maskowania pozwala na pełną kontrolę przy zaznaczaniu,
  • Panel historii (History panel) zawierający wszystkie wykonane na zdjęciu operacje umożliwia szybkie cofnięcie wybranych działań (multiple undos).
  • Obsługuje wielu formatów plików: RAW, JPEG, TIFF
  • Luminar może pracować jako samodzielna aplikacja lub jako wtyczka (plug-in) dla innych popularnych programów graficznych.

 

 
Pobierz testową wersję LUMINAR 2018