Aktualizacja program Luminar 3.1.2 – On This Day

Luminar firmy Skylum prezentuje nieco inne podejście do obróbki zdjęć niż większość programów fotograficznych i mimo pewnych problemów wieku szkolnego jest on bardzo ciekawą alternatywą dla fotografa – zwłaszcza, że sprzedawany jest bez abonamentu. W dzisiejszej aktualizacji Luminar przynosi bardzo ciekawą funkcjonalność nazwaną przez Skylum – “On this day”.

Luminar 3.1.2 – “On This Day”

W menu Luminar pojawiła się opcja “On This Day” (zarówno w systemach Mac jak i Windows), która pozwala wyświetlić zdjęcia zrobione bieżącego dnia w poprzednich latach. Czyli możemy sobie wyświetlić wszystkie zdjęcia z 2 lipca jakie mamy w Bibliotekach Luminara.

Pozostałe aktualizacje w Luminar

Poprawiono importowanie zdjęć z kart pamięci do Bibliotek Luminar. Teraz proces ten trwa znacznie krócej.
– Od wersji 3.1.2 Luminar obsługuje wtyczki (plugins) Nik Collection. Luminar sam w sobie zawiera bogaty zestaw filtrów pozwalających na modyfikację zdjęć, ale w połączeniu z Nik Collection powstaje prawdziwe combo – wygodniej można doszlifować zdjęcie włączając wtyczki bez skakania pomiędzy programami tylko robiąc wszystko w ramach jednego procesu (workflow).
– Znacznie usprawniono działanie oraz stabilność programu. Na początku Luminar 3 pojawiało się wiele problemów z szybkością działania, czy wręcz zawieszaniem się programu. Poprawa wydajności jest jednym z głównych celi programistów z firmy Skylum.
– Użytkownicy Luminar dla Windows wraz z aktualizacją będą mieli możliwość szybszego przewijania zdjęć w trybie wyświetlania jednej fotografii – Single Image view. Dodatkowo przełączanie pomiędzy trybami wyświetlania pojedynczego zdjęcia – Single Image view a widokiem galerii – Gallery view zostało przyśpieszone.
– Poprawiono błędy w japońskim kalendarzu (Japanese calendar), które powodowały problem w działaniu program.

Luminar – oferta specjalna – Promo Coupon code

Od 4 do 10 lipca firma Skylum oferuje swój program do obróbki zdjęć w atrakcyjnych cenach:
Luminar 3 – US$50,
Luminar 3 + presety The Big Screen LOOKs pack których autorem jest Ilya Nodia – US$60
Luminar 3 + presety The Big Screen LOOKs pack których autora jest Ilya Nodia + Aurora HDR’19 – US$120

A z kodem promocyjnym (promo code) MOJE zyskasz dodatkowe $10 rabatu.

Aktualizacja Luminar – instrukcja
Uzytkownicy komputerów Mac mogą zaktualizować Luminar wybierając z górnego menu opcję “Check for updates.” Natomiast korzystający z programu pod systemem operacyjnym Windows wybierając z menu Help > Check for updates.