Filtr Blask – Glow

Filtr Glow dodaje aury, blasku do zdjęcia. Filtr znajduje jasne obszary zdjęcia I dodaje w nich jasne efekty halo, co sprawia, że wyglądają jakby się świeciły.

Wykorzystanie filtra Blask sprawia, że zdjęcie nabiera „romantycznego” charakteru lub też wygląda jakby było zamglone.

Filtr Glow świetnie sprawdzi się w przypadku zdjęć nocnych, dodając świecące halos w jasnych punktach, np. lampach ulicznych.

  • Natężenie – Amount — Suwak służy do regulacji natężenia filtra.
  • Łagodność – Smoothness — Ten suwak reguluje wielkość halos wokół świetlnych punktów na zdjęciu. Przesunięcie w prawo to większe halo.
  • Jasność – Brightness — Ten suwak pozwala określić miejsca, gdzie zostaną utworzone halo. Jego wartość decyduje o wyborze obszarów, które powinny zostać rozjaśnione. Przesunięcie suwaka w lewo sprawi, że działanie efektu będzie ograniczone tylko do najjaśniejszych miejsc i tam tylko powstaną rozbłyski. Przesunięcie suwaka w prawo włączy także ciemniejsze obszary do działania filtru. Przesunięcie w prawo do 100 – rozświetli całe zdjęcie.
  • Temperatura – Warmth Domyślnie filtr Glow używa neutralnie białego światła w środku efektu halo. Suwak pozwala w określić odcień (ciepły lub chłodny) jak ma zostać wykorzystany do tworzenia efektu blasku.

__________________________________________________

Wskazówka – NOTE

Filtr Glow może być bardzo przydatnym narzędziem przy tworzeniu efektownych zdjęć. Jeżeli ustawisz jasność (brightness) na wartość 100 oraz zwiększysz natężenie (amount), uzyskasz efekt zamglenia.

Zwiększenie natężenia działania filtra Glow nie sprawia, że jasne obszary się prześwietlają, a raczej, że rozświetlają.