Filtr Color

Filtr Kolorów daje (The Color filter) daje użytkownikowi program Aurora HDR pełną kontrolę nad kolorami, odcieniami i ich nasyceniem na zdjęciach. Filtr składa się z trzech sekcji, z których każda działa w inny sposób.

AURORA HDR 2019- Filtr Color - coupon code -10$ - MOJE
AURORA HDR 2019- Filtr Color – coupon code -10$ – MOJE
  • Nasycenie – Saturation Suwak służy do poprawy nasycenia zdjęcia. Zasada działania jest taka sama jak w większości programów graficznych. Przesunięcie w prawo powoduje wzrost nasycenia kolorów, porzesunięcie w lewo desaturuje zdjęcie, aż do wersji black and white.
  • Zgrabne nasycenie – Vibrance Logiczne przetłumaczenie nazwy Vibrance sprawia troche trudności (vibrate – wibrować, drgać, drżeć, tętnić, pulsować, rezonować). Można to przedłumaczyć jako „Smart Saturation” – czyli zgrabne nasycenie. Co do zasady działanie suwaka polega na zmianie nasycenia kolorów, z tą jednak różnicą, że kolory słabiej nasycone zyskują większe nasycenie, a kolory żywe nasycają się w mniejszym stopniu. Dzięki temu nasycenie kolorów na zdjęciu jest bardziej naturalne. Suwak ten może być używany łącznie z suwakiem Saturation, żeby wzmocnić kolory pochodne (secondary colors).
  • Kontrast kolorów – Color Contrast Suwak pozwala regulować kontrast kolorów na zdjęciu. Contrast kolorów odnosi się do kontrastu, który jest tworzony w oparciu o różnicę pomiędzy kolorami (np. różnicę jasności -luminance. Zwiększenie wartości suwaka wpływa na kontrast pomiędzy kolorami pierwotnymi a pochodnymi (primary / secondary colors).

__________________________________________________

Wskazówka

Suwak Vibrance może być stosowany w połączeniu z suwakiem Saturation w celu wzmocnienia kolorów pochodnych. Zaleca się też korzystanie z suwaka Color Contrast w celu uzyskania realistycznego nasycenia kolorów i kontrastu kolorów na zdjęciach. Suwak Color Contrast przydaje się szczególnie w przypadku, kiedy balans bieli nie jest właściwy. Zaleca się przeprowadzenie wszelikich korekt w tym zakresie na początku edytowania zdjęcia, przed wykorzystaniem kolejnych filtrów. __________________________________________________