Czarne białe zdjęcia – obróbka w Luminar Tonality Styles

Czarno białe zdjęcia – obróbka w Luminar Tonality Styles

Firma SKYLUM udostępniła ponad 170 presetów do obróbki zdjęć – do przerabiania fotografii na czarno-białe lub biało-czarne – jak kto woli.
Jak napisał na blogu Alex Tsepko – CEO of Skylum, Co-Founder of Photolemur – wielu użytkowników oprogramowania Tonality for Mac, bardzo je sobie chwaliło i życzyłoby sobie, aby pojawiło się ono jako funkcjonalność Luminar’a. Wielu z nich nie obrabiało też swoich biało-czarnych zdjęć w Luminarze tylko wolało pracować w Tonality (które jest de facto starszym programem).

Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu – Richard Harrington, Skylum Product Manager – przetworzył każdy preset z programu Tonality na preset w Luminarze.
Od teraz możesz używać ponad 170 oryginalnych monochromatycznych presetów w Luminar.

Czarne białe zdjęcia – obróbka w Luminar Tonality Styles
Czarne białe zdjęcia – obróbka w Luminar Tonality Styles

Biało-czarne zdjęcia – obróbka w Luminar – Tonality pack for Luminar

Warto zwrócić uwagę że monochromatyczne style w Luminarze (Tonality pack for Luminar) to nie tylko tradycyjne czarno-białe zdjęcia. To także różne wariacje, odcienie, tekstury postarzające zdjęcia (vintage textures) oraz nakładki. Ponadto do obróbki monochromatycznych zdjęć stworzono specjalną przestrzeń roboczą (Workspace) – czyli zestaw filtrów dedykowanych do czarno-białej fotografii.
Kliknij i pobierz zestaw presetów do zdjęć czarno-białych – Tonality Styles.

Przeczytaj instrukcję jak zainstalować presety w Luminar 2018
Skylum zaprasza na swój profil na FB – Skylum Photography page on Facebook – i podzielenie się zdjęciami przetworzonymi w oparciu o Tonality pack for Luminar.