HDR z ręki – pięć zdjęć i obróbka w AURORA HDR – Biblioteka, Pałac w Rogalinie

Nie zawsze jest możliwość wykonania zdjęć ze statywu czy chociaż z kosza na śmieci – żeby było stabilnie. Czasem trzeba zrobić zdjęcia z ręki.

Zdjęcia składowe do HDR wykonane w bibliotece Muzeum w Rogalinie wyglądają tak:

Widać dość wyraźnie, że kardy różnią się między sobą. W trakcie wykonywania zdjęć nastąpiły przesunięcia. Dodatkowo na ostatnich (prześwietlonych zdjęciach) pojawiła się osoba zwiedzająca Bibliotekę w Pałacu w Rogalinie.

Składanie zdjęć HDR

Na tym przykładzie widać, że program Aurora HDR 2019 ma wiele zaawansowanych algorytmów i efekt końcowy jest dość poprawy.

Po złożeniu zdjęć w programie AURORA – finalne zdjęcie HDR wygląda tak:

Biblioteka w Rogalinie – HDR z ręki – pięć zdjęć.

O bibliotece ze strony Muzeum Narodowe w Poznaniu – Muzeum Pałac w Rogalinie

Biblioteka, zwana dziś hendlowską, do 1939 roku była jednym z najokazalszych wnętrz rogalińskiej rezydencji, nie tylko z racji imponujących rozmiarów (12 m długości, 8,5 m szerokości i wysokości 8 m), ale przede wszystkim bogatego, neobarokowego wyposażenia. Jej wystrój został wykonany w latach 1893-1894 na podstawie projektu Zygmunta Hendla,  zatrudnionego przez Edwarda Aleksandra Raczyńskiego …

To wspaniałe wnętrze nie dotrwało do naszych czasów, bowiem w czasie II wojny światowej pałac został zajęty przez okupanta. Zdemontowano wówczas drewnianą zabudowę biblioteki, a wykonanie podwieszonego sufitu na wiele lat zasłoniło piękne dekoracje sztukatorskie. Nie zachował się również księgozbiór, którego część przetransportowana w celu zabezpieczenia do Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu przez jej ówczesnego kuratora Józefa Raczyńskiego ze zniemczonej gałęzi rodu, spłonęła podczas bombardowania miasta.

https://rogalin.mnp.art.pl/strona/encyklopedia-miejsce-historia-biblioteka-hendlowska
AURORA HDR 2019 – coupon code: MOJE – (-10$ off)