Skuter HONDA s-wing 125 opinie parametry

HONDA s-wing 125 opinie o skuterze

Od jakiegoś czasu wybieram się w plenery fotograficzne skuterem. W zasadzie jest to podwójna przyjemność – jazda na motorze (skuterze) i fotografowanie.

Skuter HONDA s-wing 125 opinie parametry
Skuter HONDA s-wing 125 opinie, parametry, dane techniczne

Skuter 125 – duży komfort podróżowania.

Skuter uważany jest za pojazd głównie miejski. Jednak HONDA s-wing świetnie sprawdza się również podczas pozamiejskich wyjazdów. Osłony, wysoka szyba, wygodna pozycja za kierownicą pozwalają cieszyć się jazdą, nawet w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych – zobacz wpis

HONDA s-wing 125 opinie i uwagi praktyczne

Schowek pod siedzeniem jest dość pojemny, jednak nie da się włożyć do niego 2 kasków szczękowych (jeden wchodzi bez problemu). Poza tym w schowku znajduje się gniazdo zapalniczki na 12V, a dodatkowo lampka oświetlająca wnętrze.

Komfort podróżowania drugiej osoby też jest bardzo duży. Kanapa jest bardzo wygodna, a mając z tyłu kufer zyskujemy dodatkowe oparcie.

Waga skutera ok 180 kg dla faceta nie powinna stanowić większego problemu przy manewrowaniu na placu czy wstawianiu do garażu.

Spalanie jak już wcześniej wspominałem oscyluje w granicach 3 l/ 100km więc wyprawa na około 2 godziny i 100 km trasy to niewielki koszt. A możliwość zjechania w dowolną asfaltową drogę, bo akurat coś ciekawego się zauważyło jest bezcenna.

Skuter HONDA FES 125 s-wing spalanie parametry
Skuter HONDA FES 125 s-wing parametry, spalanie w okolicach 3 l/100km

Widoczność w lusterkach mogłaby być trochę lepsza. Czasem ciężko jest mi ustawić je tak, aby pokazywały wystarczająco dużo drogi za mną i jak najmniej mnie samego.

Jedna sprawa, która wymaga sprawdzenia przed najbliższym sezonem to światła. O ile światła drogowe są wystarczająco moce i długie, to światła mijania wydają mi się świecić zbyt blisko. A może po prostu jadę zbyt szybko.

Skuter HONDA FES 125 s-wing parametry - widoczność w lusterkach
Skuter 125 HONDA s-wing parametry – widoczność w lusterkach

Jeżeli o prędkości mowa to 80 km/h jest optymalną prędkością do codziennej jazdy. Do 80 km skuter hondy rozpędza się całkiem sprawnie. Poza tym nie sztuka szybko jechać, a szybko się zatrzymać. Warto tutaj wspomnieć, że ta wersja S-wing ma ABS oraz hamulce kombinowane – łączone – tzn. prawa klamka powoduje hamowanie na oba koła, natomiast lewa tylko na tylne koło.

Hamowanie na tylne koło jest dobrym rozwiązaniem podczas jazdy z małą prędkością np. w korku, ponieważ skuter zachowuje większą stabilność i nie nurkuje tak jak podczas hamowania na przednie koło.