Skuter HONDA s-wing 125 opinie parametry

HONDA s-wing 125 opinie o skuterze

Od jakiegoś czasu wybieram się w plenery fotograficzne skuterem.

W zasadzie jest to podwójna przyjemność – jazda na motorze (skuterze) i fotografowanie.

Fotografowanie w takich miejscach, do których normalnie (np. rowerem – bo za daleko, albo samochodem, bo szkoda się tłuc po dziurach) bym nie pojechał.

Skuter 125 – duży komfort podróżowania

Skuter HONDA s-wing 125 opinie parametry
Skuter HONDA s-wing 125 opinie, parametry, dane techniczne

Skuter uważany jest za pojazd głównie miejski. Jednak HONDA s-wing świetnie sprawdza się również podczas pozamiejskich wyjazdów.

Osłony na nogi, wysoka szyba, wygodna pozycja za kierownicą pozwalają cieszyć się jazdą, nawet w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Co do zasady nie wyruszam w czasie deszczu, ale jak już mnie na trasie dopadnie – to nie ma na co narzekać – trzeba jechać.

Przy okazji zobacz wpis

HONDA s-wing 125 opinie i uwagi praktyczne

Schowek pod siedzeniem jest dość pojemny, wejdą tam dwa kaski otwarte – w takich jeżdżę w cieplejsze dni (powyżej 15 stopni) a w pozostałym okresie używam kasku szczękowego. Do schowka dwóch takich kasków już się włożyć nie da (jeden wchodzi bez problemu). Poza tym w schowku znajduje się gniazdo zapalniczki na 12V, a dodatkowo lampka oświetlająca wnętrze.

Poza tym na większy bagaż czy zakupy jest jeszcze kufer z tyłu.

HONDA s-wing 125 – pasażer

Komfort podróżowania drugiej osoby też jest bardzo duży. Kanapa jest bardzo wygodna, a mając z tyłu kufer zyskujemy dodatkowe oparcie.

HONDA s-wing 125 parametry

Waga skutera ok 180 kg dla faceta nie powinna stanowić większego problemu przy manewrowaniu na placu czy wstawianiu do garażu.

Spalanie jak już wcześniej wspominałem oscyluje w granicach 3 l/ 100km więc wyprawa na około 2 godziny i 100 km trasy to niewielki koszt. A możliwość zjechania w dowolną asfaltową drogę, bo akurat coś ciekawego się zauważyło jest bezcenna.

Ostatnio podczas spokojnej jazdy na dystansie 60 km – przy częstym zatrzymywaniu (na zrobienie zdjęć – tutaj kilka z tego pleneru – Sędzinko – Zalesie) udało mi się uzyskać spalanie 2,7 l/100km. Fakt, że nie przekraczałem 80km/h wg licznika – co w rzeczywistości oscylowało w okolicach 75 km/h.

Skuter HONDA FES 125 s-wing spalanie parametry
Skuter HONDA FES 125 s-wing parametry, spalanie w okolicach 3 l/100km

Widoczność w lusterkach mogłaby być trochę lepsza. Czasem ciężko jest mi ustawić je tak, aby pokazywały wystarczająco dużo drogi za mną i jak najmniej mnie samego.

HONDA s-wing 125 światła

Jedna sprawa, która wymaga sprawdzenia przed najbliższym sezonem to światła. O ile światła drogowe są wystarczająco moce i długie, to światła mijania wydają mi się świecić zbyt blisko. A może po prostu jadę zbyt szybko.

Skuter HONDA FES 125 s-wing parametry - widoczność w lusterkach
Skuter 125 HONDA s-wing parametry – widoczność w lusterkach

Jeżeli o prędkości mowa to 80 km/h jest optymalną prędkością do codziennej jazdy. Do 80 km skuter hondy rozpędza się całkiem sprawnie. Poza tym nie sztuka szybko jechać, a szybko się zatrzymać.

Honda – kombinowany układ ABS

Warto tutaj wspomnieć, że ta wersja S-wing ma ABS – a właściwie kombinowany układ ABS. Po wciśnięciu jednej klamki hamulca – hamujemy tylko przodem zaś po wciśnięciu drugiej klamki hamulca, hamowanie odbywa się oboma hamulcami.

Hamowanie głównie na tylne koło jest dobrym rozwiązaniem podczas jazdy z małą prędkością np. w korku, ponieważ skuter zachowuje większą stabilność i nie nurkuje tak jak podczas hamowania na przednie koło.

Sztuczna chmura z Luminar 4 i Skuter 125 ccm Honda s-wing
Sztuczna chmura z Luminar 4 i Skuter 125 ccm Honda s-wing

Majowa aktualizacja wpisu

W związku z przesiadką na większą maszynę

Sprzedam mój skuter Honda s-wing 125, 2013, 20,5 tys. ABS kufer