Używanie presetów – Applying a Preset

Aby zaoszczędzić Twój czas spędzony na obróbce zdjęć zostało wymyślone używanie presetów.  W programie Luminar przygotowano spory zestaw gotowych ustawień. Profesjonalni fotografowie z całego świata pomogli firmie Macphun (Skylum) stworzyć kompleksowy pakiet gotowców do podkręcania zdjęć w mgnieniu oka.

Używanie presetów:

 1. Otwórz zdjęcie w Luminar.
 2. Jeżeli panel presetów (Preset Panel) nie jest widoczny kliknij tą ikonę na górnym pasku narzędziowym (Top Toolbar). Panel presetów pojawi się na dole edytora.
 3. Wybierz interesujący Cię preset. Przybliżony efekt działania zobaczysz na miniaturce. Piszę przybliżony, bo nie zawsze zdjęcie po zastosowaniu PRESETu wygląda tak jak na miniaturce.
 4. LUMINAR 2018 edytor fotografii - zestaw PRESETów
 5. Kliknij na miniaturkę aby zastosować ustawienie. Jeżeli chcesz sprawdzić jak zdjęcie będzie wyglądało obrobione innym zestawem po porostu kliknij w następną miniaturkę. Jeżeli natomiast jesteś zwolennikiem skrótów klawiaturowych i klikania unikasz tak bardzo jak to tylko możliwe możesz poruszać się po pasku z miniaturami za pomocą strzałek.
 6. Zależnie od liczby presetów w danej kategorii zobaczysz je wszystkie na pasku na dole okna albo trzeba je będzie przewijać (za pomocą strzałek z klawiatury albo suwaka).
 7. Jeżeli uważasz, że działanie filtru jest zbyt intensywne możesz użyć suwaka Amount umieszczonego na miniaturce presetu i zmienić domyślną wartość 100% na jakąś mniejszą.
 8. PRESET w edytorze zdjęć Luminar 2018 intensywność
  PRESET w edytorze zdjęć Luminar 2018 intensywność
 9. Jeżeli jakiś preset szczególnie przypadł Ci do gustu możesz dodać go do ulubionych poprzez kliknięcie gwiazdki. W ten sposób ulubione filtry będą zawsze pod ręką.
PRESET Luminar 2018 Grupy i kategorie presetów
PRESET Luminar 2018 Grupy i kategorie presetów