Luminar 3 – Best Photo Editing Software 2019/2020 – wg EISA

We wcześniejszym wpisie informowałem o przyznaniu przez stowarzyszenie redakcji fotograficznych EISA nagrody dla programu LUMINAR 3 – EISA AWARDS 2019-2020 w kategorii Best Photo Editing Software.
Firma Skylum od wielu lat zdobywa laury za swoje edytory fotograficzne zwłaszcza na system macintosh. Oprogramowanie Luminar wpisuje się w filozofie działania komputerów Mac, maszyna robi za Ciebie wiele rzeczy – nawet takich, których nie chcesz. Podobnie jest z Luminar. Program, z każdą aktualizacją, posiada coraz więcej funkcji opartych o sztuczną inteligencję. Jak mówią twórczy lub PR-owcy Skylum: „zdecydowaliśmy się robić oprogramowanie, które pozwoli milionom fotografów tworzyć niesamowite zdjęcia szybciej niż kiedykolwiek wcześniej”. W edytorze Luminar 3 takimi funkcjami są na przykład filtry Accent AI 2.0 oraz AI Sky Enhancer, które za pomocą jednego suwaka, bez potrzeby maskowania, zaznaczania, poprawiają określone obszary zdjęcia, oszczędzając użytkownikom mnóstwo czasu. I te właśnie rzeczy zadecydowały o przyznaniu Luminar 3, przez Expert Imaging and Sound Association (EISA) nagrody Best Photo Editing Software 2019/2020. Warto zaznaczyć, że na początku roku Luminar 3 został wyróżniony nagrodą Best Imaging Software przez Technical Image Press Association (TIPA).

Luminar 3 – Best Photo Editing Software 2019/2020

Jak napisano w uzasadnieniu: Luminar 3 firmy Skylum, jest tym oprogramowaniem graficznym na systemy Mac OS oraz Windows, które pozwala fotografom, niezależnie od poziomu zaawansowania, edytować swoje zdjęcia za pomocą zaledwie kilku ruchów myszką, w taki sposób, że otrzymane rezultaty są oszałamiające. To jest możliwe dzięki zastosowaniu rozwiązać bazujących na sztucznej inteligencji (artificial intelligence). Edytowanie, zaznaczanie i maskowanie jest zautomatyzowane do tego stopnia, że to, co kiedyś można było zrobić tylko ręcznie i zajmowało wiele czasu, teraz dzieje się zaledwie w kilka sekund.”

CEO firmy Skylum – Alex Tsepko o wyróżnieniu przez EISA

Komentując przyznanie nagrody CEO firmy Skylum – Alex Tsepko powiedział, że jest mu niezmiernie miło, że stowarzyszenie EISA wybrało program Luminar 3 jako ‘Best Photo Editing Software,”. Zaznaczył, że Luminar jest rozwijany od kilku lat, cały czas z myślą, aby tworzyć rozwiązania, które pomogą fotografom edytować swoje zdjęcia w sposób prosty i przyjemny, jak nigdy wcześniej, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, które nie są jeszcze wykorzystywane w innych programach. Wspomniał też, że na jesień 2019 planowana jest premiera Luminar 4, który przenosi edycję zdjęć na nowy poziom, za sprawą rozwiązań AI – chociażby AI Structure oraz AI Sky Replacement tool, narzędzia, które sprawia że zamiana nieba na zdjęciach odbywa się automatycznie za pomocą kilku suwaków.

Ambasadorzy oprogramowania Luminar

Rozwiązania firmy Skylum doceniło wielu znanych i cenionych fotografów, w tym mi.in. ambasadorów Skylum, takich jak: Marco Grassi, Ilya Nodia, Kah-Wai Lin, Trey Ratcliff, Niels Dam, Elena Liseykina, David Sarwono, Michele Grenier, Trace Hudson.