Luminar 4 z funkcją AI Structure

Luminar 4 z funkcją AI Structure – bo piękno ukryte jest w detalach

Przygotowywana przez firmę Skylum nowa wersja oprogramowania dla fotografów, czyli Luminar 4 wyposażana będzie w kolejne narzędzia oparte na sztucznej inteligencji. We wcześniejszym wpisie informowałem o AI Sky Replacement – czyli funkcji poprawy nieba na zdjęciach, a właściwie zamiany nieba na zdjęciach. Teraz pojawiła się zapowiedź kolejnego narzędzia – AI Structure. Podobnie jak w przypadku AI Sky Replacement cały żmudny proces zaznaczania, maskowania bierze na siebie sztuczna inteligencja, która wyszukuje na zdjęciu obszary, gdzie należy podbić detale, a pozostawia niezmienione miejsca, które tego nie wymagają.

AI Structure rozpoznaje zawartość – Luminar 4

Jeżeli korzystamy z suwaków Clarity lub Structure globalnie po to, aby poprawić detale fotografii to część obszarów wygląda lepiej natomiast część znacznie gorzej. Program Luminar 4 z funkcją AI Structure automatycznie rozpoznaje obiekty na zdjęciu (ludzi i twarze, chmury, wodę, budynki itp.) i poprawia je z uwzględnieniem zawartości (content-aware).

Luminar 4 AI Structure Human-aware

Funkcja AI Structure podczas edycji fotografii automatycznie identyfikuje miejsca, gdzie występują ludzie i nie poddaje tych obszarów nadmiernemu przetwarzaniu w zakresie uwydatniania detali. Dzięki temu twarze i skóra wyglądają naturalnie, podczas gdy obiekty dookoła zyskują głębię i wwyrazistość.

AI Structure w Luminar 4 – bez szumów, efektu halo i artefaktów

Zapowiadane w Luminar 4 narzędzie AI Structure doskonale sprawdza się w zwiększaniu zakresu tonalnego zdjęcia oraz dodawaniu tekstury i wyrazistości (clarity). A co ważniejsze podczas tych zabiegów nie powoduje powstawania szumów, efektu halo czy artefaktów (no noise, no halos, no artifacts).

AI Structure – bez potrzeby ręcznego zaznaczania

I co chyba najbardziej istotne w narzędziu AI Structure – nie ma potrzeby tworzenia zaznaczeń obszarów. Nie musisz korzystać z warstw czy masek. Podczas tradycyjnej obróbki proces zaznaczania mógłby zająć od 5 do 20 minut a nawet więcej. Teraz dzięki Luminar 4 z filtrem AI Structure cała operacja trwa zaledwie sekundy.

Luminar 4 z funkcją AI Structure – bo piękno ukryte jest w detalach

Sztuczna inteligencja w edytorze zdjęć Luminar 4

Nowe narzędzia zapowiadane edytorze zdjęć Luminar 4, czyli AI Sky Replacement oraz AI Structure to zaledwie namiastka tego, co będzie zawierał w sobie nowy Luminar. Ten program został stworzony z myślą o fotoamatorach, którzy chcą poprawić swoje zdjęcia, ale jednocześnie cenią sobie czas i wygodę.