Luminar Flex – wtyczka do programów foto – graficznych - coupon code: MOJE (-10$ off)

Luminar Flex – wtyczka do Lightroom, Photoshop, Photos on macOS

Luminar 3 firmy Skylum to program graficzny, która można używać jako samodzielną aplikację lub jako wtyczkę do programów takich jak Lightroom czy Photoshop. Luminar sprawdza się bardzo dobrze przy zdjęciach krajobrazowych, czy fotografii architektury.

Plugin do Lightroom’a – Luminar Flex

Pod koniec kwietnia tego roku firma Skylum zaprezentowała oprogramowanie dla fotografów o nazwie Luminar Flex. Trochę może dziwić to posunięcie ponieważ jego możliwości (z wyjątkiem bibliotek) są bardzo podobne do Luminara. Czemu zatem miałoby służyć zdublowanie programów.

Luminar Flex – wtyczka do programów foto – graficznych
Luminar Flex – wtyczka do programów foto graficznych

Dlaczego Luminar Flex?

Skylum nie przedstawił do tej pory jasnych wyjaśnień, ale przypuszczać należy, że firma uznała, iż wraz we wprowadzeniem do Luminar 3 zarządzania bibliotekami zdjęć program powinien się usamodzielnić i przestać być wtyczką do Lightroom czy Photoshop, bo tak zapewne był wykorzystywany przez zaawansowanych fotografów. Przy najbliższej aktualizacji Luminar 3 ma zostać autonomicznym programem, a jego miejsce ma zająć właśnie Luminar Flex. Ma to w zasadzie ręce i nogi. Po co przerzucać się zdjęciami pomiędzy dwoma kombajnami. No może porównanie trochę na wyrost jeżeli bierzemy pod uwagę Lightroom i Luminar. A co szczególnie istotne nie można wyeksportować pliku RAW z Lightroom do innego programu, wcześniej musi on zostać zamieniony na inny format np. TIFF czy jpg.

Jak pisałem wielu fotografów korzysta z Luminar 3 jako wtyczki, a właściwie prawie 50 różnych wtyczek w jednym miejscu – bo tyle filtrów jest w Luminar. Zatem wprowadzenie autonomicznego Luminar 3 – bez wtyczek byłoby posunięciem dość ryzykownym dla SKYLUM. Stąd pomysł na Luminar bez bibliotek czyli Luminar FLEX.