alternatywa dla lightroom edytor ON1 Photo Raw 2019.5

ON1 Photo RAW 2019 funkcje i możliwości

  1. Wyświetlanie na dwóch urządzeniach (Dual Mode)

Możliwość rozdzielenia trybu przeglądarki (Browse Module) od trybu edycji (Edit Module), celem wyświetlenia zawartości na drugim urządzeniu, zrobienia prezentacji dla widzów, klienta za pomocą projektora czy telewizora.

Historia edycji i zastosowanych ustawień (Edit History & Applied Settings)

Każdy krok wykonany podczas edycji zdjęcia będzie możliwy do przejrzenia wraz z podglądem zastosowanych ustawień / parametrów (adjustments).

Selektywna synchronizacja ustawień (Selective Sync)

Możliwość wyboru, które z ustawień synchronizowanych pomiędzy zdjęciami mają zostać zastosowane lub zapisane jak preset.

Hierarchiczne słowa kluczowe – (Hierarchical Keywords)

Funkcja master keyword list pozwalająca na określanie najważniejszych słów kluczowych wśród wszystkich słów kluczowych opisujących zdjęcie. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne dla fotografów zamieszczających swoje zdjęcia na photostock’ach, gdzie kolejność słów kluczowych bądź wybór najważniejszych jest istotny.

Nowy, sprawniejsza obróbka (workflow)

Zmieniony moduł edycji (Edit module) łączy w sobie moduły, które wcześniej były rozdzielone: wywoływanie, efekty, lokalne poprawki, (Develop, Effects, Local Adjustments) oraz zawiera też nowy zestaw narzędzi portretowych Portrait. Poszczególne narzędzia znajdują się w odpowiednich zakładkach, aby w czasie edytowania zdjęcia bezproblemowo poruszać się pomiędzy każdą z nich.

ON1 Photo RAW 2019.5 - The Best Alternative to Lightroom and Photoshop

Nowy sposób pracy z warstwami (Workflow for Layers)

Warstwy zostały zintegrowane w oprogramowaniem ON1 RAW w wersji ON1 Photo RAW 2019.2

Narzędzie migracji ustawień z Lightroom – (Lightroom Photo Settings Migration)

Nowe narzędzie bazujące na sztucznej inteligencji (AI-powered algorithms) daje możliwość transferu zdjęć wyedytowanych w Lightroom do program ON1 Photo RAW.

Narzędzie zaznaczania sztuczną inteligencją – (AI Quick Mask Tool)

Narzędzie zaznaczania wspierane sztuczną inteligencją (AI technology) rozpoznaje obiekty, które mają zostać poddane edycji automatycznie tworzy maskę zaznaczenia.

Narzędzie edycji tekstu – (Text Tool)

Narzędzie Text Tool daje możliwość tworzenia plakatów, dodawania podpisów i notatek.

Narzędzie edycji słów kluczowych – (Master Keyword List)

Narzędzia zarządzania słowami kluczowymi umożliwia edycję, dodawanie i kasowanie słó11. kluczowych w opisach zdjęć.

Zdjęcia HDR na warstwach – (Layered HDR Workflow)

Narzędzie Layered HDR pozwala na łączenie wielu zdjęć w HDR, dodawanie do nich innego zdjęcia, tekstu lub też zmianę ekspozycji dla poszczególnych zdjęć składających się na HDR.

Narzędzia do retuszu portretów – (Portrait Tools)

Narzędzia w sekcji Portrait Tools automatycznie rozpoznają twarz, umożliwiają edycję skóty, rozjaśnianie i wyostrzanie oczu oraz wybielanie zębów.

Nowy interface – (User Interface)

Odświeżony wygląd program – czytelniejsza czcionka, pozwalają na szybszą i przyjemniejszą pracę z fotografiami.

Bracketing ostrości – (Focus Stacking)

Moduł Focus Stacking umożliwia łączenie zdjęć o tym samym kadrze, ale ostrości ustawionej w różnych miejscach, celem uzyskania zdjęcia o dużej głębi ostrości. Ta funkcja jest szczególnie istotna przy zdjęciach makro, gdzie występuje „papierowa głębia ostrości”.

Wyrównywanie warstw – (Auto-Align Layers)

Funkcja łączenia wielu zdjęć w jedną fotografię z wykorzystaniem opcji Auto-Align Layers uwzględnia zawartość i dopasowuje do siebie poszczególne warstwy tak, żeby nie było między nimi przesunięć, różnic. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie w sytuacji wykonania np. zdjęć HDR z ręki, gdzie zawsze mogą wystąpić różnice pomiędzy kadrami.