Zmiana nieba na zdjęciu z AI Sky Replacement w Luminar 4

Zmiana nieba na zdjęciu z AI Sky Replacement w Luminar 4

Zapowiadana kilkanaście dni temu nowa funkcjonalność w edytorze Luminar zapewne ucieszy wielu fotoamatorów, którzy chcą poprawić swoje zdjęcia, ale nie mają na to zbyt wiele czasu. Dotyczy to zwłaszcza zdjęć urlopowych, wakacyjnych fotografii. Nie zawsze przecież mamy wymarzoną pogodę, błękitne czy też burzowe niebo, a miejsce odwiedzamy na krótko, czy też raz w życiu. Tu z pomocą przychodzi zapowiadany na jesień Luminar 4 i jego nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji AI Sky Replacement.

Nowa funkcja w Luminar 4 – AI Sky Replacement – naturalne oświetlenie z każdym rodzajem nieba

Narzędzie AI Sky Replacement w programie do edycji zdjęć Luminar 4 to nie tylko podmienia na zdjęciu niebo, ale koryguje całe zdjęcie w zakresie światła, cieni i odcieni aby współgrało z nowym niebem.

AI Sky Replacement – efekty w najdrobniejszych szczegółach

Algorytmy zaznaczania nieba na zdjęciach zastosowane w programie Luminar 4 uwzględniają w edytowanym obszarze wszystkie detale, nawet tak drobne jak liście czy włosy. Filtr zamiany nieba dba także o usunięcie efektu halo, artefaktów oraz ostrych krawędzi. Aby perfekcyjnie zgrać nowe niebo ze zdjęciem filtr AI Sky Replacement pozwala na dostosowanie pierwszego planu w zakresie jasności i kontrastu.

Zmiana nieba na zdjęciu w kilka sekund – AI Sky Replacement

Cała siła tego rozwiązania leży w tym, że nie trzeba ręcznie zaznaczać obszaru nieba, nie ma konieczności używania warstw, masek, przenikania, sprytnych pędzli (smart brushes), zaznaczania na podstawie zakresu kolorów (color ranges), itp. Edytor zdjęć Luminar 4 robi to wszystko automatycznie. Samouczący się algorytm potrafi nawet określić najlepsza orientację dla zamiany nieba na zdjęciu, tak aby jak najbardziej realistycznie pasowało do fotografii. Co istotne możesz wybierać z wielu rodzajów nieba – słoneczne, burzowe, epickie, itp.

Zmiana nieba na zdjęciu z AI Sky Replacement w Luminar 4

Sztuczna inteligencja w edytorze zdjęć Luminar 4

Nowe narzędzia zapowiadane edytorze zdjęć Luminar 4, czyli AI Sky Replacement oraz AI Structure to zaledwie namiastka tego, co będzie zawierał w sobie nowy Luminar. Ten program został stworzony z myślą o fotoamatorach, którzy chcą poprawić swoje zdjęcia, ale jednocześnie cenią sobie czas i wygodę.